טיפול במים

מערכת בריכה לבית הינה האטרקציה המושלמת לבני המשפחה והמסתגרים השונים. 

אך עם זאת, מכילה בתוכה שלל סכנות ואתגרים. אשר הראשון מבניהם, הוא אופן השמירה על המים. 

בניגוד לאמונה לפיה יש למלא מידי שנה מים בבריכה, טיפול נכון במי הבריכה יאפשרו לכם להשתמש באותם מים לאורך שנים ארוכות, ללא צורך בהחלפתם ובזבוז מיותר של מי שתיה.

טיפול שכזה מורכב מ-3 פרמטרים מרכזיים:
 

 1. סרקולציה: תזוזת המים העקבית, אשר מושפעת בעיקר מפיזור נכון של מערכת האינלטים (ג'טים קטנים שמפזרים את המים לאחר תהליך החיטוי בחדר המכונות), ועל כן ישנה חשיבות מרכזית להישמע להמלצות מחלקת מהנדסי המים של אינפיניטי ויועצינו השונים.
   

 2. חיטוי המים: חלק זה מבוסס הן על בחירת שיטת החיטוי ועוד לפני כן, סוג המים איתם תרצו למלא את הבריכה.

  אם בחרתם כי ברצונכם ליהנות ממי מלח – תוכלו ליהנות ממערכת מלח מקצועית, אשר מפרקת בעזרת אלקטרודה את המלח עם המים ל-כלור ונתרן, כאשר הכלור אמון על החיטוי והנתרן, מעניק למים שומניות אשר מייצרת תחושה של ברק במים.

  אם בחרתם להשאר במתכונת של מים מתוקים – אנחנו ממליצים על מערכת כלור פשוטה, במהלכה מניחים מידי שבוע טבליה של כלור בתוך מתקן הסקימר (ניתן לשדרג לכלורינטור אוטומטי, אך מדובר במערכת יקרה שחוסכת בערך 20 שניות בחודש, וכרוכה בעלויות לא מבוטלות, ועל כן לא מומלצת).

   

 3. כיסוי למים: בשעות בהן אתם לא בבריכה, מומלץ לכסות את שטח פני המים. ובכך, למנוע אידוי מיותר של מים, אך עוד לפני כן, לשמור על המים ועל חיי המשאבה והמסנן, בכך שתמנעו מאבק רב להתערבב במים, כמו גם מלכלוכים אחרים, אשר יעמיסו על המכונה, וגם יסיתו את רמת הרעלים והחומציות הנחוצה, מחוץ למידות הנחוצות, ועל כן החשיבות הרבה של הכיסוי, במניעת מזיקי חוץ.

  בנוסף, ובלי כל קשר למערכת שבחרתם, מומלץ לבצד בדיקה תקופתית (מידי 45 יום) של מי הבריכה, בעזרת ערכה ביתית פשוטה, בעזרתה תוכלו לוודא כי רמות הרעלים במים בביתכם, נמצאות בטווח התקין, ותוכלו להמשיך ולהתענג על הבריכה, מבלי כל חשש בריאותי או תחושתי.

IMG_8509.PNG