סוגי אדמה

כאשר אתם נמצאים בשלב ההחלטה על הקמת בריכה, עליכם לזכור כי הינכם מקימים מערכת אשר צפויה לעמוד במקומה עשרות שנים, ועל כן, עליכם לפעול מראש על מנת לאבטח את יציבותה וקביעותה של האדמה עליה אתם מניחים את מערכת הבריכה.
 

בכל מקרה של חפירה, יש להתייעץ פעם נוספת עם המומחים של אינפיניטי, על מנת לקבל חוות דעת מקצועית, שתחסוך לכם כסף, ובעיקר, מפח נפש גדול במרוצת השנים.

בכל מקרה של ספק, אנו מבקשים להבהיר כי כל סוג אדמה, הן לתשתית הבריכה והן למילוי, צריך להיות נקי מאבנים וסלעים מכל סוג שהו, וזאת במטרה למנוע בעתיד תחושת בלט פנימית בגוף הפיבר שיתהדק עם השנים על האדמה עליו יונח. 

 

בנוסף, בעת החפירה, וללא כל קשר לאדמה שהוצאה ממנו, קיים חשש כי מדובר באדמת מילוי אשר הוספה בתהליך הבניה, ומשום הסכמה כי עלולה לשקוע, יש לבצע הידוק מקצועי לאדמה בכדי למנוע שקיעתה בעתיד. 
 

כמוכן, אנו ממליצים על יציקת בטון רזה של 6 ס"מ כתשתית לכל מערכת בריכה, מפולסת היטב כמובן. וזאת במטרה להבטיח באופן הבטוח ביותר, תזוזות של חלקי קרקע והיווצרות זווית בבריכה. 
 

לעומת זאת, במידה והחלטתם לוותר על היציקה, או בלי כל קשר, בנוגע לאדמת המילוי החוזר (מסביב לבריכה, לאחר מיקומה), עליכם לבחור את אחד מסוגי האדמה הקטנים – סילט/חרסית), ולמהול אותם עם מלט לטובת מניעת מצב בו יסחפו בעתיד ויותירו חללים של אוויר/מים או כל דבר אחר, שישנה את תשלובת הלחצים על הבריכה.